مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» معرفی خانه سنتی کشیش اصفهان

معرفی خانه سنتی کشیش اصفهان

تاریخچه خانه سنتی کشیش اصفهان


عمر خانه سنتی کشیش اصفهان به زمان حکومت صفویه باز می گردد. همانطور که از نام این خانه پیداست، ساکن و مالک خانه یک کشیش ارمنی بوده است. همه این کشش را با نام گارگین هانانیان می شناسند اما نام اصلی او، کاراپت گیراگوسیان می باشد. او در سال ۱۸۸۱ میلادی در جلفای اصفهان متولد شده و در سال ۱۹۴۰ میلادی نیز درگذشته است.

گارگین هانانیان به عنوان یک کشیش ارمنی و اصفهانی در این خانه اقامت داشته و بعد از مرگ نیز در کلیسای وانک دفن شده است. این خانه بسیار زیبا و معماری مطابق با خانه های دوران صفویه دارد. از دیگر نکاتی که باید درباره خانه سنتی کشیش اصفهان دانست، چگونگی مرمت و بازسازی آن است. این خانه به دلیل خاص بودن و معماری بینظیری که دارد توسط همایون افهام در سال ۱۳۸۴ از مالکین اصلی آن خریداری شده و سپس مورد مرمت قرار گرفته است.


خانه ای ارمنی به سبک دوران صفویه


خانه سنتی کشیش اصفهان خانه ای است که مردی مهم و بزرگ ساکن آن بوده است. به همین خاطر وقتی در آن اقامت داشته باشید حس نوستالژیک خاصی به شما دست می دهد. به ویژه افرادی که مسیحی نیستند، اقامت در این خانه می تواند برایشان بسیار جذاب باشد. ارزش این خانه را می توان به دو جهت مورد توجه قرار داد:


اول: معماری زیبای خانه و دکوراسیون آن: وقتی وارد حیاط خانه سنتی کشیش اصفهان شوید، در هر چهار طرف بنایی باشکوه را خواهید دید که با پنجره های چوبی و گچبری های زیبا مزین شده است. البته فقط ضلع شمالی بنا، مربوط به ساختمان اولیه این خانه می باشد و قسمت های مسکونی دیگر، بعد ها با توجه به سبک معماری ساختمان اصلی، ساخته شده اند. چون هدف از بازسازی این خانه، حفظ و نگهداری یک بنا و میراث ارزشمند ایرانی و همچنین قرار بر ایجاد اقامتگاه بوده است، قسمت های جدیدی به بنا افزوده اند. با نگاه به ستون و ایوان های بخش اولیه خانه، شاید بتوان تشخیص داد که قسمت های دیگر با هم تفاوت دارند. اما به صورت کلی معماری و ظاهر بنا به سبک دوران صفویه ساخته شده است.


دوم: شخصیت مالکِ اصلی آن یعنی کشیش گارگین هانانیان: کشیش گارگین هانانیان تحصیلکرده ایران و هند است. او به زبان های هندی، فارسی، ارمنی، انگلیسی و فرانسه تسلط داشته و کتاب های زیادی را ترجمه و تالیف نموده است. یکی از نوشته های مهم این کشیش بزرگ، تحریر فرهنگ لغت فارسی به ارمنی با مقدمه “هراچیا آجاریان می باشد که در سال ۱۹۹۳ میلادی در تهران به چاپ رسیده است.


امکانات خانه کشیش اصفهان خانه سنتی کشیش اصفهان دارای رستوران، کافی شاپ، پارکینگ غیر مسقف، سرویس بهداشتی، اینترنت، اسپیلت، یخچال، تلویزیون و تلفن در اتاق می باشد. این خانه مجلل در خیابان حکیم نظامی اصفهان قرار گرفته است و با فرودگاه شهید بهشتی اصفهان ۳۳ دقیقه، با ایستگاه راه آهن ۱۹ دقیقه و با پایانه مسافربری کاوه ۱۷ دقیقه فاصله دارد.

اتاق های این مجموعه شامل: اتاق یک تخته سیمرغ (طبقه همکف)، اتاق دو تخته خواجو (طبقه همکف)، اتاق دو تخته مینا (طبقه همکف)، اتاق سه تخته آرامش (زیرزمین)، اتاق سه تخته خیام (همکف)، اتاق سه تخته خاطره (همکف)، اتاق سه تخته جهان (همکف)، اتاق دو تخته ملکه VIP (طبقه بالا)، اتاق دو تخته VIP خورشید (طبقه همکف)، اتاق چهار تخته هزار و یک شب (طبقه بالا)، سوئیت پنج تخته هشت بهشت (طبقه بالا) و سوئیت پنج تخته چهل ستون (طبقه بالا) می باشد.


رزرو اتاق خانه سنتی کشیش اصفهان اگر دوست دارید در خانه سنتی کشیش اصفهان اقامت داشته باشید و از زیبایی و شکوه این هتل لذت ببرید، چاپار گشت پارسه در خدمت شماست. به راحتی توسط این دفتر خدماتی و مسافرتی، می توانید اتاق مورد نظر خود و همراه تان یا سایر افرادی که قصد سفر با آن ها را دارید انتخاب و رزرو نمایید.

چاپار گشت پارسه در خدمت شماست تا بهترین هتل ها، اقامتگاه ها و اتاق ها را برای شما رزرو نمایند تا خاطرات خوشی از سفر خود به اصفهان شهر نصف جهان داشته باشید. به خاطر داشته باشید، عکاسی در حیاط خانه سنتی کشیش اصفهان همراه با فواره ها و گلدان های رنگی، یکی از مهم ترین بخش های سفر و اقامت در خانه سنتی کشیش اصفهان است؛ پس عکاسی در حیاط هتل سنتی کشیش را از دست ندهید.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   دستگاه آب قلیایی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


گران خریدن ممنوع ، تبلیغات شما تخصص ماست گران خریدن ممنوع ، تبلیغات شما تخصص ماست مشاهده