مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» سامانه کارت دیجیتال واکسن برای مسافرت

سامانه کارت دیجیتال واکسن برای مسافرت

آشنایی با سامانه کارت دیجیتال واکسن برای مسافرت خارج از کشور 

با وجود شیوع کرونا در سراسر کشورهای جهان و از طرف دیگر عرضه واکسن های مناسب برای مقابله با آن، برخی از کشورها قوانین جدید رفت و آمد را وضع کرده اند و برخی دیگر رفت و آمد را فقط در صورت ارائه کارت واکسن مجاز اعلام کرده اند. از این رو، در ایران در راستای تامین رفاه شهروندان و کاهش مراجعه افراد به سازمان های مرتبط، سامانه کارت دیجیتال واکسن برای مسافرت خارج از کشور راه اندازی شده است که در ادامه با مشخصات این سامانه بیشتر آشنا می شویم.

شرایط سفر به خارج از کشور در دوره شیوع کرونا

با وجود همه گیری کرونا و امکان انتقال سریع ویروس، کشورها برای پیشگیری از شیوع بیشتر آن، قوانین مختلفی را برای ورود مسافران و توریست ها، تصویب کرده اند. قوانین وضع شده برای کشورهای مختلف و ملیت های متفاوت، تغییر می کند. به طور مثال، مسافران ایرانی امکان مسافرت به کشورهای مالدیو، ارمنستان، دبی و ترکیه را با ارائه تست منفی PCR دارا می باشند. اما در مقابل مسافرت به کشورهایی نظیر فرانسه و اسپانیا تنها با ارائه کارت واکسن‌ های مورد تایید و نیز تست منفی PCR امکان پذیر است. از این رو، بررسی قوانین ورود به مقصد مورد نظر برای مسافران ضروری می باشد.

سامانه کارت دیجیتال واکسن برای مسافرت خارج از کشور چیست؟

افرادی که واکسن کرونا را در هر دو دوز تزریق کرده اند و تمایل به سفر خارج از کشور طی دو هفته آینده را دارند، می توانند برای ثبت نام در سامانه کارت دیجیتال واکسن به آدرس vcr.salamat.gov.ir اقدام کنند.

برای ثبت نام در این سامانه لازم است اطلاعات گذرنامه از جمله نام و نام خانوادگی به زبان انگلیسی و نیز شماره پاسپورت به طور دقیق درج شود. لازم به ذکر است در صورتی که نام و نام خانوادگی انگلیسی ثبت شده در سامانه با اطلاعات گذرنامه به طور کامل مطابقت نداشته باشد و یا در صورتی که شماره گذرنامه نادرست ثبت شده باشد، برای ورود به کشور مقصد دچار مشکل شده و از ورود آن ها جلوگیری خواهد شد. با توجه به این که سامانه کارت دیجیتال واکسن حاوی QR-Code است، یک روز بعد از ثبت نام، به افراد پیامک ارسال خواهد شد.

با وجود تلاش های زیاد وزارت بهداشت برای ایجاد هماهنگی با نیروی انتظامی به منظور کاهش خطا در زمان ورود اطلاعات، هنوز تبادل اطلاعات گذرنامه به صورت خودکار در این سامانه امکان پذیر نشده است و لازم است افراد به طور دستی اطلاعات را وارد کنند. بنابراین پیشنهاد می شود افرادی که تصمیم به مسافرت طی دو هفته آینده را ندارند، تا زمان به روزرسانی و هوشمند شدن کامل سامانه و امکان تبادل اطلاعات، ثبت نام خود را به تعویق اندازند. در ادامه، این کارت ممکن است به زودی برای ترددهای درون شهری نیز مورد استفاده قرار گیرد.


فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


 چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ چگونه کیف پول خود را به همستر کامبت وصل کنیم؟ مشاهده